Kalnai Airijoje

Airija – valstybė, užimanti apie penkis šeštadalius Airijos salos, esančios į vakarus nuo Europos žemyninės dalies. Likusią salos dalį užima Šiaurės Airija, kuri priklauso Jungtinėms Karalystėms. Anglai šalies gyventojus vadino airiais, o šalį Airija, todėl būtent šiuo vardu ji dažniausiai vadinama visame pasaulyje.
Jei mėgstate įspūdingas kalnuotas vietas – kelionė į Airiją būtent jums! Siūlome susipažinti su garsiausiais Airijos kalnais.
Airijos kalnai
Keliautojų tarpe populiariausi Airijos kalnai nusidriekę šalies pietvakariuose ir šiaurėje.
Kalnai Airijos pietvakariuose
Kašelio uola – ant kalvos stovinti viduramžių laikų tvirtovė – viena seniausių ir įspūdingiausių pilių Europoje. Čia jau nuo V a. gyveno Airijos karaliai, todėl stulbinami vaizdai Kašelio miestelyje užgniauš kvapą kiekvienam lankytojui.
Šiaurės Airijos kalnai
Kalvos ir kalneliai šalies pietvakariuose nėra tokie populiarūs, kaip Šiaurės Airijos kalnai. Čia geriausiai yra žinomi kaledoniniai raukšliniai kalnai, kuriuose į paviršių iškyla granitas ir bazaltas. Mourne kalnai – devynios šiaurinėje Airijos dalyje esančios kalvos. Jos yra pakankamai aukštos, aukščiausia jų – 848 m. Pati aukščiausia, Slieve Donard, yra visai netoli jaukaus pajūrio miestelio, pavadinimu Newcastle. Čia galite palikti savo automobilius ir leistis į nuotaikingą kelionę Airijos kalnuose!

Airijos kalnai

 

Skrydžiai į Airiją

Skrydžiai iš Airijos